Výcvik soukromého pilota letounů

Výcvik soukromého pilota letounů provádí na našich letadlech Cessna 152 a Cessna 172 z letiště Slaný, který je oprávněn k provozování letecké školy podle požadavků předpisu JAR-FCL 1 platného v zemích Evropské unie a v ČR zavedeného koncem roku 1999. Výcvik je prováděn na letišti Slaný. Stejně tak je možno provést výcvik soukromého pilota letounů na pronajatých letadlech Zlín Z-142.

Zájemce před dokončením výcviku musí dosáhnout věku 17-ti let (před samostatným letem musí dovršit alespoň 16 let věku). Výcvik se dá zahájit kdykoliv v průběhu roku. Uchazeč v průběhu výcviku absolvuje nejenom praktický letecký výcvik, ale i předepsaný teoretický výcvik, obsahující základní informace z aerodynamiky, mechaniky letu, meteorologie, leteckého předpisu, stavby letadel, leteckých přístrojů a letecké navigace. Další podmínkou je vstupní vyšetření u určeného lékaře.

Letoun Cessna 172.V průběhu leteckého výcviku nalétá žák nejméně 45 letových hodin, z toho alespoň 10 samostatných letových hodin. Většina startů je prováděna ve dvojím, tj. s instruktorem na palubě. Po získání dostatečných zkušeností je žák přezkoušen a začne létat samostatně. Součástí výcviku je i 5 letových hodin samostatných přeletů na jiná letiště. Před zahájením navigačních letů má žák možnost přeškolení na druhý typ. Výcvik je individuální a dá se absolvovat za dobu několika měsíců, tato doba závisí hlavně na časových možnostech žáka. Letouny jsou havarijně pojištěny a žák má uzavřenu pojistku na úhradu možných škod.

 

 

 

 

Finanční kalkulace výcviku

Kompletní výcvik 45 letových hodin na letounu Cessna 152.

teorie

4 000,-Kč

45h na C152 124 000,-Kč 

Předpokládaná cena výcviku PPL(A) celkem

128 000,-Kč


Cena zahrnuje: Základní typ letounu pro výcvik Cessna 150 za letu.

teoretické školení

45 hodin praktického pilotního výcviku na letadle Cessna 152

náklady na letového instruktora

předletové přípravy a poletové rozbory

přístup k výukovým materiálům

přístup k počítačovým programům a dokumentaci pro plánování letů

individuální konzultace s leteckým instruktorem

základní mapy, sluchátka, nákoleník

Cena nezahrnuje:

  náklady na lékařské prohlídky

  náklady na letištní poplatky na jiných letištích

  náklady na vykonání pilotní zkoušky

  Cena je včetně DPH. Tato cena může být ovlivněna individuálními schopnostmi toho kterého pilotního žáka a jeho časovými možnostmi, které mohou zapříčinit protažení výcviku na větší počet hodin.

  Pro zájemce o létání v Aeroklubu je možnost stát se řádným členem a létat ještě levněji. Kompletní ceník i podmínky řádného členství zašleme na požádání.

  Budete-li mít zájem o výcvik, nebo o doplňující informace kontaktujte nás na adrese: tocnaseznam.cz, nebo telefonicky na 603820326.