Lety do zahraničí

Let do zahraničí je pro pilota ideální příležitost jak zvýšit svoje letecké skutečnosti a a získat nezapomenutelné zážitky z návštěvy zajímavých míst.

 

Pro zájemce, kteří nemají leteckou ICAO angličtinu, nebo se necítí na samostatný let do zahraničí nabízíme možnost absolvovat let s naším instruktorem. Tím se otvírá možnost letu do zahraničí i těm kdo angličtinou vůbec nevládnou, Komunikaci za ně povede instruktor.

 

V Evropě je množství oblíbených destinací po VFR piloty. U českých pilotů převažují lety do Alp a do Chorvatska. Let do zahraničí lze zvolit jako jednodenní let, nebo jako výlet na několik dnů a navštívit například Francii, nebo italskou Elbu, nebo Benátky.

 

Nejsnazší volbou je let do Drážďan. Zdejší mezinárodní letiště je k Praze blíž než Ostrava atak let tam a zpět nezabere ani dvě hodiny. Navíc místní letiště je všeobecnému letectví velice příznivě nakloněno. Za den se dá stihnou i let do Alp přes Innsbruck a Salzburg s jedním mezipřistáním, například v Salzburgu s návštěvou hangáru RedBull. Pro středoevropského pilota je rozhodně zážitek letět na mořem. Nejblíž je pobřeží Baltského moře ke kterému pohodlně doletíme za tři hodiny. Pro ty kteří se v moři chtějí i vykoupat je, ale rozhodně lepší volbou let do Chorvatska.

 

 

 

 

Fotogalerie z některých zahraničních letů


Let na přes Alpy na Elbu a Korsiku

Let napříč Evropou do Anglie

Let k Severnímu moři


Cena letu

Cena letu se počítá podle skutečně odletěného času a spotřebovaného paliva. K ceně je nutno připočítat navigační a přistávací poplatky a případné ubytování.

Na možnost uskutečnění letu je možno se předem informovat na telefonním čísle 603820326 a na adrese

tocna@seznam.cz, kde je možno získat i bližší informace.